BEYAZ ZENCİ = MÜSLÜMANLAR

 
                                              ÇÜÜÜŞŞŞŞŞ ..ALLAH ONLARA MUHTAÇ EYLEMESİNNNN...!!!
 

 

ATATURK CU DUSUNCEDEN TURBANA HAYIR KAMPANYASI!
Türbana Hayır Kampanyası! [Güncellendi]

    açıklama (1) : Arkadaşlar bir şeyi açığa kavuşturmamız gerekiyor. Bu kampanyanın amacı laik türkiye cumhuriyetine hizmet etmektir. Dolayısıyla kampanyamızı toplumda huzursuzluk oluşturmaya alet etmek isteyenlere dikkat etmenizi rica ediyoruz. AD olarak başta şiddet olmak üzere yasal olmayan her seye karşıyız. Biz sadece insanları türbana karşı bireysel demokratik tepki koymaya çağırıyoruz ve bunun yolunu gösteriyoruz. Tüm çabamız milli birliğe hizmet etmektir. açıklama (2) : Birçok kemalist dostun önerisini dikkate alarak orjinal bildirideki yanlış anlamaya müsait bazı ifadeleri çıkarıyoruz ve yazıyı orjinal cümlelerine sadık kalarak tekrar yayınlıyoruz:Bir önceki yazımda amerikanın türbanı nasıl desteklediğini hainleri nasıl kullandığını anlatmış ve bu gidişe nasıl dur diyeceğimizi sormuştum. Bu yazıyı yazdıktan az sonra Deniz kardeşim telefonla aradı attığınız YÜZLERCE destek mesajı ve öneriler için teşekkürler şimdi o önerileri birleştirerek bir savaş planı oluşturuyorum:

  1.  Ailesinde türban olan herkesle tüm ilişkiler kesilecek.
  2.  Sahip olduğumuz dükkanlar mağazalar evimiz işyerimiz KAMUSAL ALAN ilan edilecek. 
  3. yasa teklifi: Annesi sıkmabaş olan çocuklar özel bir sınıflarda toplanarak 2 kat atatürkçülük eğitimi verilecek. 

     Böylece türban sorununu KÖKTEN çözeceğiz, eleştiri ve önerileriniz varsa lütfen iletin.Sizden ricamız kampanya detaylarını ve bu yazının linkini adres defterinizdeki herkese yolamanız, kampanya belli bir olgunluğa ulaştığında ise ulusal medyada duyurmayı hedefliyoruz.Şimdiden destekleriniz için teşekkürler, unutmayın herşey laik cumhuriyet için ve burada türban sorununu ebediyyen çözecek bir projeden bahsediyoruz.ÖNEMLİ NOT: değerli kemalist dostlarım, kampanyayı bu kadar çabuk benimsemeniz bizi duygulandırdı, fakat yurdun çeşitli yerlerinde münferit başlangıçlar yapılmaya başlanmış, sitemiz yorumcularından Devrimci ve Ali Haydar mağazalarına sıkmabaş almamaya başladıklarını haber verdiler. Arkadaşlar münferit başlangıçlar kampanyaya zarar verin, destek geometrik olarak artıyor. kısa bir süre sonra yüzbinlere ulaşacağız, o ana kadar, yani biz “başla” diyene kadar sabretmenizi rica ediyoruz, teşekkürler…TURBANA HAYIR KAMPANYASINI GORMEK ISTEYENLER ICIN LINK -> http://ataturkcudusunce.wordpress.com/2006/12/11/turbana-hayir-kampanyasi/

                           

YORUMSUZ !!!!!!! :

Dünya Kadınlar Günü töreninde türban krizi Dünya Kadınlar Günü töreninde türban krizi


       Ferah IŞIK/DENİZLİ, (DHA)

DENİZLİ'de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamalarında çerçevesinde, Denizli Belediyesi Yerel Gündem 21 Kadın Meclisi'nin türbanlı üyesi Hülya İlem'in Atatürk Anıtı'na çelenk koymasına, CHP Kadın Kolları Başkanı Zeliha Yaşatürk tepki gösterdi. Yaşatürk, yapılanın laikliğe meydan okumak olduğunu ileri sürerek, kadın derneklerini protestoya davet etti. Kadın derneklerinin, “Böyle bir günde bölünmeyelim'' diyerek, Yaşatürk'ün protesto isteğine olumsuz yanıt vermesi üzerine, CHP'li kadınlar töreni terk etti.Türk Kadınlar Birliği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Denizli Belediyesi Yerel Gündem 21 Kadın Meclisi'nin de aralarında bulunduğu çok sayıda kadın derneği ve siyasi parti temsilcileri, Atatürk Anıtı'na çelenk koymak için Valilik önünde toplandı. Kadın dernekleri anıta sırasıyla çelenk koydu. Yerel Gündem 21 Kadın Meclisi'nin çelengini Başkan Fatma Kılınç ile türbanlı üye Hülya İlem sundu. Ardından İstiklal Marşı okundu.CHP Denizli Kadın Kolları Başkanı Zeliha Yaşatürk, türbanlı birinin Atatürk'ün anıtına çelenk koymasını doğru bulmadığını belirterek, kadın derneklerini protesto etmeye çağırdı. Yaşatürk, “Bu yaşanılan laikliğe meydan okumaktır. Türbanlı bir kadının Atatürk Anıtı'na çelenk koymasını doğru bulmuyoruz. Kadın derneklerini, Kadınlar Günü kutlamasını protesto etmeye davet ediyorum'' dedi. Kadın dernekleri yöneticileri ise, herkesi sağduyulu olmaya davet ederek, “Kadınlar Günü'nde bölünmeyelim'' önerisinde bulundu. Bunun üzerine CHP'li kadınlar Vali Hasan Canpolat'a yapılan ziyarete katılmayıp, anıttan ayrıldı.
     
      VALİ KARANFİLLERLE KARŞILADI

      Daha sonra kadın dernekleri yöneticileri, Vali Canpolat'ı makamında ziyaret etti. Canpolat, kadınları karanfillerle karşılayıp, “Kadın haklarının temelinde insan hakları vardır. Elbette kadınlarımızın toplumun her katmanında aktif görevler almasını arzuluyoruz. Sonuçta erkekleri yetiştirenler de kadındır. Anavatan, anadil kavramları bile Türk toplumunun kadına verdiği önemin göstergesidir'' dedi. 
Milliyet 08 Mart 2007
 

               
                                       BU  ÜNİVERSİTEYE " TESETTÜRLÜ " GİREMEZ AMA İBNELERE ...SERBEST !

                                          HETEROSEKSÜELLER DE DESTEK VERİYOR LGBT Kulübünün kurucu öğrencileri Aykan Safoğlu ve Özgül Herdem Bir ilki başardık, heteroseksüeller de kulüp üyesi olabiliyor diyor.
                                             Bir üniversitede ilk eşcinsel kulübü

   İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde kurulan gay-lezbiyen öğrenci kulübü, Türkiye'de bir ilke imza attı. 15 öğrenci tarafından bir ay önce kurulan ve üniversitede paneller düzenleyecek olan kulübün üyeleri "Heteroseksüeller de bize destek oluyor" dedi.

                                                  Bir üniversitede ilk eşcinsel kulübü

Bilgi Gökkuşağı Lezbiyen - Gay - Biseksüel - Transseksüel - Travesti Kulübü'nün kurucuları "Darısı diğer üniversitelerin başına" diyor.

İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencileri, LGBT (Lezbiyen Gay Biseksüel Transseksüel- Travesti) kulübü kurarak, üniversite sınırlarında ilk kez resmiyet kazandı. Bilgi Gökkuşağı LGBT adıyla bir ay önce kurulan kulüp, üniversite yönetimine takılmadan faaliyetlerine başladı. "Bir grup çirkin ördek yavrusu kuğuya dönüşmek ve başka çirkin ördek yavrularını da bulup kuğuya dönüştürmek için bir araya geldik" diyen 15 öğrenci, kampus içinde çeşitli etkinlikler düzenlemek için kolları sıvadı. LGBT temalı film gösterimleri, söyleşiler, sempozyumlar, sorunlara dikkat çekmeyi planlayan paneller, okulun psikolojik adnışmanlık biriminin de desteğiyle gerçekleştirilecek. Bireylerin kimliklerini açıklama, kendileriyle barışma süreçlerine destek olmak amacıyla hazırlanan broşürler okul içinde dağıtılacak.

KAPILAR HERKESE AÇIK
Kulübün kapıları, homofobik (eşcinsellik korkusu) olmayan tüm Bilgi Üniversitesi öğrencilerine açık. Aralarında heteroseksüellerin de bulunduğu kulüp, faaliyetlerini hem Dolapdere hem de Kuştepe'deki kampuste sürdürecek. Üniversitenin, LGBT bireyler için nasıl daha üretken ve sorunsuz bir biçime dönüştürebileceği üzerinde de durulacak.

YALNIZ DEĞİLSİNİZ!
Üye sayısını artırmayı hedeflediklerini söyleyen Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü son sınıf öğrencisi olan 23 yaşındaki Özgül Herdem, "Yalnız olduğumuzu düşünerek yola çıktığımızda fark ettik ki aslında okulda çok kişiymişiz. Amacımız 'Yalnız değilsiniz!' diyerek üye sayımızı artırmak. Böyle bir çalışma ihtiyacımız vardı. Heteroseksüel varsayıldığımız bir yapıda, kimliklerimizle barışık bir biçimde yaşamak çok güç. Kimseye terapi yapmaya niyetimiz yok. Sadece homofobik yaklaşımları kırmak istiyoruz. Kadın eşcinsellerin daha fazla görünür olması kişisel nihai amacım" diye konuşuyor. Sinema-TV Bölümü son sınıf öğrencisi 23 yaşındaki Aykan Safoğlu ise Türkiye'de bir üniversitede cinsel yönelim farkındalığı olan ilk yasal kulüp olduklarının altını çiziyor ve ekliyor: "Yıllarca açıklık ya da idari sorunlar nedeniyle bir LGBT kulübü üniversite bünyesinde kurulmamıştı. Şartlar hepimizin çabalarıyla iyileştirildi. Bir ilki başardığımız için kendimizle duyuyoruz. Darısı, başka üniversitelerdeki arkadaşlarımızın başına. Birbirimizden güç alarak bir araya geldik.Biz varız, buradayız ama hâlâ nasıl varlıklar olduğumuzu bilmiyorlar. Üniversiteden mezun olduğumda bizden sonrakilere miras kalan bir çalışma olsun istiyorum. Faaliyetler bizden sonra da devam etmeli."

'BİZİMKİSİ YÖNELİM'
Eşcinselliğin heves ya da merak olmadığını vurgulayan Aykan, sözlerini şöyle bitiriyor: "Bizimkisi cinsel tercih değil, yönelimdir. Hep 'cinsel tercih' diye yanlış bir anlatım kullanılıyor. Kimse isteyerek ya da merak ettiği için eşcinselliği tercih etmez. Arada çok büyük fark var . SABAH - 20-03-2007

 
1

Créer un site gratuit avec e-monsite - Signaler un contenu illicite sur ce site